Wilkasy

Wilkasy to jedna z bardziej popularnych miejscowości na Mazurach (praktycznie przedmieście Giżycka), która jako jedyna funkcjonuje pod dwoma nazwami, gdyż przystanek kolejowy nazywa się „Niegocin” i jeśli chcemy dojechać tu pociągiem trzeba prosić o bilet do Niegocina, a nie do Wilkas .

Sama wieś leży tuż przy Giżycku, przy trasie prowadzącej z Giżycka do Olsztyna lub Mikołajek, kursują tu podmiejskie autobusy. Wieś otaczają jeziora: Niegocin, Tajty, Wilkasy Male i Wilkasy Duże (dwa ostatnie nie leżą na Szlaku Wielkich Jezior).

 • Gizycko
 • Mikołajki
 • Ryn
 • Węgorzewo
 • Mrągowo
 • Kętrzyn

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć kilka ciekawych miejsc w pobliżu
Mikołajek

W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych i zabytków wartych odwiedzenia:

 • Kwatera Główna Adolfa Hitlera w latach 1941-1945, Gierłoż koło Kętrzyna
 • Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych, Mamerki
  Wiadukty w Stańczykach
 • Rezerwat na jeziorze Łuknajno w pobliżu Mikołajek
 • Bezkrwawe Safari – Park dzikich zwierząt – Gołdap
 • Bagno Mostki – Rezerwat Przyrody
 • Mazurski Park Krajobrazowy
 • Węgorzewo – skansen
 • Muzeum Mazurskie w Owczarni
 • Parki Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży
 • Spływ kajakowy Krutynią

Zoo Safari - Okrągłe

Właściciele Mazurskiego ZOO SAFARI stworzyli zwierzętom doskonałe warunki. W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego mieszka kilkaset dzikich zwierząt i aż 24 różne gatunki.

Zwiedzanie odbywa się ciągnikiem z przyczepą lub autami terenowymi z przyczepami, co już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Taki sposób przejażdżki daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska oraz fotografowania. Wyprawa po safari rozpoczyna się od odwiedzenia jeleni. Dalej wyłaniają się stada pasących się danieli, jeleni mandżurskich, axis i europejskich, krów rasy highland i hereford, tarpanów i koni wielkopolskich. Jest też kucyk, lamy , są osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki. Wszystkie zwierzęta żyją w wielkiej symbiozie.

Galindia - Mazurski Eden

to kolebka pradawnych mieszkańców Krainy Tysiąca Jezior – to ostoja ciszy, śpiewu ptaków i szumu fal – to zapach żywicznych lasów oraz aromat kwiatów i ziół Puszczy Piskiej – to magiczny półwysep u ujścia NAJPIĘKNIEJSZEJ rzeki Mazur – Krutyni – to NAJLEPSZY punkt widokowy na NAJŁADNIEJSZE jezioro Bełdany   W grodzie wygodne komnaty z materiałów ekologicznie czystych (drewno, wiklina, skóry) zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. Piękne widoki z tarasów, piaszczyste plaże, zielone łąki, liczne ścieżki spacerowe wśród drzew, krzewów i trzcin pozwalają na intymny kontakt z pięknem natury.
http://www.galindia.com.pl/mazurski-eden.html

Mrongoville

ATRAKCJE I DOBRA ZABAWA PRZEZ CAŁY ROK.
Fascynujący program artystyczny, pokazy kaskaderskie, zabawa z kowbojami, zwiedzanie wioski indiańskiej, Rancho Farmera z parkiem zwierząt, wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele innych atrakcji dla całej rodziny to codzienność Miasteczka Westernowego Mrongoville.   Utworzona przez Gminę Miasto Mrągowo Spółka z o.o. „Miasteczko Westernowe Mrongoville” oferuje organizację imprez na terenie miasteczka, podczas których tworzy niepowtarzalny klimat Dzikiego Zachodu. W miasteczku do dyspozycji gości są Saloon i Mexico Bar na łącznie 280 osób, gdzie można spróbować kuchni Dzikiego Zachodu i kowbojskich trunków.   Zobaczycie Państwo układy taneczne rodem z Dzikiego Zachodu w wykonaniu grupy tanecznej „Colorado” oraz będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję nauczyć się tańczyć razem z zespołem, a także wziąć udział w konkursach, takich jak rzucanie lassem czy podkową oraz poszukiwanie złota. Mrongoville specjalizuje się w przyjmowaniu grup zorganizowanych oraz organizowaniu przyjęć okolicznościowych jak wesela, urodziny, imieniny, chrzciny, studniówki itp.
http://www.mrongoville.pl/

Wilczy Szaniec

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. W 1944r. mieszkało tu ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Tu decydowano o wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym;budowie nowych obozów koncentracyjnych.Tu wcielano w życie plan budowy Tysiącletniej Rzeszy.Tu podejmowano zbrodnicze decyzje, dotyczące losów wielu narodów Europy. Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.
http://www.wolfsschanze.pl/

Galeria

Położenie